Kdenlive/Závěrem

Z Wikiknih

Nyní znáte většinu vlastností Kdenlive a můžete se směle pustit do vlastních projektů. Kvůli vývojovému modelu Kdenlive je těžké podchytit všechny možnosti, protože ty se neustále vyvíjejí. Rychlost vývoje je občas vykoupena nestabilitou některých vydání.

Další materiály[editovat | editovat zdroj]

Pokud se chcete dozvědět víc, určitě navštivte domovskou stránku http://kdenlive.org, kde naleznete úplný seznam vlastností, screenshotů, podporovaných kamer, video tutoriály (v angličtině).

Pokud se potýkáte s nějakými problémy, určitě navštivte stránku s častými problémy a bugzilu na adrese http://kdenlive.org/mantis.

Pokud máte vážnější problémy s videi či efekty, můžete je anglicky konzultovat s vývojáři přes mailovou konferenci. Návod, jak se připojit, naleznete na adrese https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/kdenlive-devel

Recenze jiných video editorů[editovat | editovat zdroj]

Pokud je pro vás Kdenlive příliš velký, či z jiného důvodu nevyhovující, můžete se poohlédnout po alternativách. Například na serveru abclinuxu.cz najdete na stránce http://www.abclinuxu.cz/software/multimedia/video/editory seznam video editorů běžících pod linuxem.

Z nelinárních střihových programů stojí za to upozornit především na tyto: