Kdenlive/Vývoj

Z Wikiknih

Kdenlive je v současnosti vyvíjeno v jazyce C++. MLT a FFMPEG jsou napsány v jazyce C. Spojení mezi Kdenlive a MLT zajišťuje MLT++, které je vyvíjeno v jazyce C++.

Vývoj Kdenlive stále probíhá, stabilita může být ovšem v jistých situacích špatná (zvláště při různých kombinacích Kdenlive, MLT a FFMPEG), je proto dobré používat přesně ty kombinace knihoven, které vývojáři doporučují.

Chyby, na které narazíte, můžete nahlásit v bugzille. Pokud chcete jednoduše zkompilovat aktuální verze MLT, MLT++, FFMPEG a Kdenlive, připravili pro vás vývojáři program Průvodce sestavením Kdenlive, který najdete na kde-apps.org. Jeho spuštění vyžaduje Kommander, v průvodci můžete nastavit cestu ke zdrojovým kódům a cestu, kam se mají nainstalovat všechny soubory a parametry kompilace (ocení především pokročilejší uživatelé). Pokud vám bude nějaký balíček v systému chybět, průvodce vás bude žádat o nápravu.

V dohledné době zřejmě dojde k označení Průvodce sestavením Kdenlive jako zastaralého (kvůli závislosti na KDE 3) a měla by místo něj být vyvinuta náhrada.