Diskuse s uživatelem:Jedudedek

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Z Wikiknih
Zde si se mnou můžete povídat. Ale předem varuju, i když leckdo tvrdí, že jsem ten nejukecanější člověk pod sluncem, jsou to pouhopouhé pomluvy.
Takže jestli něco chcete, tak stručně a věcně. Paměť už neslouží jako za mlada a než bych se prokousal nějakým dlouhým textem nakonec, mohl bych zapomenout co že to bylo na začátku :-)

Zdravím, ad tisíc nevím jestli sis to i četl, každopádně pod názvem tisíc a jedna se jedná o tutéž hru v rámci střední a východní Evropy, nicméně východní varianta se liší v počítání barev. Ve Francii znají pod názvem tisíc a jedna variantu hry, která se v Německu nazývá jinak (bohužel jsem link zašantročil) a u nás jsem se s ní snad ještě ani nesetkal. Myslím že by se to mělo v rámci hesla zohlednit.. (tedy upozornit na to.) Woodcraft 13:45, 22. 2. 2007 (UTC)

Já toho četl spoustu - Tisíc a jedna je původní německá hra (teda skoro původní, neb je to odvozenina šestašedesátky) pro dva hráče, Tisíc je varianta známá u nás hlavně tedy na Moravě a je určená pro tři hráče (jinak je to samo dost podobné). Zajímavou hrou z této skupiny je např. polský Obierany a pár dalších se snad ještě najde. Budu na tom ještě pracovat, takže přibydou patřičné komentáře a prolinkování :-) Jedudedek 15:50, 22. 2. 2007 (UTC)

Ještě mám dotaz.. Dojde také na hry "Vojna" (na tu nejspíš jo), "Na zelené louce", ev. klasický "Záchod"? ;-) Jinak na zelené louce je v podstatě klasická přikládací hra. Karty se rozloží do kruhu a poslední se dá doprostřed. Hráči pak karty z kruhu odebírají, dokud nenajdou shodnou barvu. Na ní pak položí libovolnou další barvu. Když už mají kruh rozebraný, odebírají z kupky až po první barvu, kterou měli na ruce. Prohrává ten, komu zůstala na ruce nějaká karta. Woodcraft 16:36, 22. 2. 2007 (UTC)

Všechno bude :-) (jen co bude čas). Jinak klidně můžeš přidávat sám co uznáš za vhodně (vod toho je to wiki:-), jen bych poprosil o udržování nějaké jednotné formy. :-)Jedudedek 19:27, 22. 2. 2007 (UTC)

Díky za přesun stránek v Maturitních otázkách[editovat zdroj]

Já jsem se k tomu nerozhoupal. --FDominec 20:02, 24. 3. 2007 (UTC)

Rádo se stalo :-) Mě se zrovna nechtělo pouštět do něčeho nového, tak jsem to přesunul :-)
Jedudedek 00:51, 25. 3. 2007 (UTC)

Materiály z Wikiverzity[editovat zdroj]

Tak jelikož jsem nenašel žádou nástěnku správců nebo pod lípou, tak se zeptám tebe. Čtu si v Wikiknihy:Co jsou Wikiknihy a zjišťuji, že vše musí být pod svobodou licencí. Tzn. že sem nemůžu ani umístit literární rešerši, kde jsou citace s nesvobodných děl? Čili se tu nedají ani publikovat výsledky výzkumu na Wikiverzitě?--Juan de Vojníkov 09:42, 17. 5. 2007 (UTC)

Poradil bych, ale prd vim :-( Osobně bych řek, že by s tím nemusel být problém, ale… Skus se zeptat Tlusti (to je chytrej kluk, né jak já:-) Jedudedek 09:54, 18. 5. 2007 (UTC)
Wikiknihy rovněž nejsou "místem pro vlastní vědecký výzkum". Citace pouze v rámci zákonné licence. --Zirland 07:00, 20. 5. 2007 (UTC)

Valticko[editovat zdroj]

Děkuji za odstranění uprázdněných stránek Valticko. --Lubos33 3. 11. 2008, 11:29 (UTC)[odpovědět]

Literatura[editovat zdroj]

Reakce na:

...A vidím, že jste začal s literaturou, tak chci jen upozornit
na existenci knihy Maturitní otázky z literatury, jestli nechcete
pracovat třeba na jejím rozšíření ??;-) Jedudědek 13. 1. 2009, 22:52 (UTC)...

Problém je, že v těch maturitních otázkách je to takové zastrčené :-). A to bych nechtel. Nejspíš budu rozšiřovat svojí literaturu a u věcí co budou stejné či podobné se budu odkazovat na ty maturitní otázky. Děkuji za pochopeni :-D --Maathy-skéro-MÁMA 16. 1. 2009, 06:18 (UTC)[odpovědět]

pokračování na Uživatel diskuse:Maathy-skéro-MÁMA /Jedudědek 16. 1. 2009, 21:08 (UTC)[odpovědět]

Maathy-bot[editovat zdroj]

Zdravim, jelikož příznak bota mohou udělovat pouze byrokraté, tak tě o něj tímto žádám. Vím zatím jsem toho pro wikiknihy moc neudělal, ale s radosti jim věnuji několik hodin svého volného času denně. Navíc mne můžeš tohoto "tytulu" kdykoli zbavit. Děkuji--Maathy-skéro-MÁMA 19. 1. 2009, 21:36 (UTC)[odpovědět]

A mohu vědět k čemu potřebuješ příznak bota ?? Jedudědek 20. 1. 2009, 10:36 (UTC)[odpovědět]
Noo... Jenom jsem chtel nejakou pomyslnou vyzsi pozici :-)

Oficiální stránka o status bota založena[editovat zdroj]

Dobrý den,

Vás jakožto byrokrata, bych rád upozornil, že již je založena oficiální stránka na žádosti o status bota. Naleznete ji zde. Děkuji a přeji hezký den.--Kuvaly 25. 1. 2009, 16:32 (UTC)[odpovědět]

Žádost o usurpaci[editovat zdroj]

Čau, chtěl bych požádat o usurpaci user:Juandev a o přesunutí z user:Juan de Vojníkov na user:Juandev. Důvodem je zjedodušení pro mezinárodní styk a odstranění osobních údajů. user:Juandev je můj nick.--Juan de Vojníkov 11. 7. 2011, 09:16 (UTC)[odpovědět]

Potvrzuji, že je to můj nick.--Juandev 11. 7. 2011, 09:16 (UTC)[odpovědět]
Ahoj, po víkendu se na to kouknu Jedudědek 15. 7. 2011, 14:36 (UTC)[odpovědět]

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3. 5. 2013, 12:58 (UTC)[odpovědět]

Kriste Pane![editovat zdroj]

Milý kolego, já nevěřím svým očím. Tak Vy už nevíte, kde byste ty "pahýly" udal. Na Wikipedii jste jich založil za těch 8 let tisíc. Kloudných a delších článků jste za ta léta zpracoval minimum a u některých Vám visí šablony k opravě. A dívám se, ani zde nijak do hloubky nejdete. Ale o funkce si říkat umíte, to se Vám musí nechat. Líbí se mi, jak rozumíte článkům a víte, jak by měly vypadat. Přešla mě zcela nálada se tohoto projektu účastnit. Přesně tento styl "aktivity" mi silně připomíná minulý režim a jak je vidět, nemýlila jsem se ve Vás. Můj svobodný názor ve svobodné zemi zní: "Pokud budou na Wikipedii ve funkcích lidé takového kalibru, nikdy evropské úrovně nedosáhneme." Na kterém sesterském projektu ještě hospodaříte? --Lenka Lyalikoff (diskuse) 16. 7. 2014, 23:36 (UTC)[odpovědět]

Koukám, že už jste mne tu našla. To alespoň vysvětluje některé těžko pochopitelné reakce na Wikipedii. Tak jen doufám, že mě teď nebudete chodit urážet na všech 708 projektů kde jsem zaregistrován. Jedudědek (diskuse) 23. 7. 2014, 19:27 (UTC)[odpovědět]
vizte Stalk toy. Ale bylo by lepší, abyste si případné spory vyříkali na tom projektu, kde je máte. Dohadování uživatelů napříč projekty obvykle svědčí o tom, že se diskuse posunula do osobní roviny a věcná podstata se ztrácí, nebo dokonce už dávno ztratila.--Tchoř (diskuse) 19. 7. 2014, 23:25 (UTC)[odpovědět]

An important message about renaming users[editovat zdroj]

Dear Jedudedek, My aplogies for writing in English. Please translate or have this translated for you if it will help. I am cross-posting this message to many places to make sure everyone who is a Wikimedia Foundation project bureaucrat receives a copy. If you are a bureaucrat on more than one wiki, you will receive this message on each wiki where you are a bureaucrat.

As you may have seen, work to perform the Wikimedia cluster-wide single-user login finalisation (SUL finalisation) is taking place. This may potentially effect your work as a local bureaucrat, so please read this message carefully.

Why is this happening? As currently stated at the global rename policy, a global account is a name linked to a single user across all Wikimedia wikis, with local accounts unified into a global collection. Previously, the only way to rename a unified user was to individually rename every local account. This was an extremely difficult and time-consuming task, both for stewards and for the users who had to initiate discussions with local bureaucrats (who perform local renames to date) on every wiki with available bureaucrats. The process took a very long time, since it's difficult to coordinate crosswiki renames among the projects and bureaucrats involved in individual projects.

The SUL finalisation will be taking place in stages, and one of the first stages will be to turn off Special:RenameUser locally. This needs to be done as soon as possible, on advice and input from Stewards and engineers for the project, so that no more accounts that are unified globally are broken by a local rename to usurp the global account name. Once this is done, the process of global name unification can begin. The date that has been chosen to turn off local renaming and shift over to entirely global renaming is 15 September 2014, or three weeks time from now. In place of local renames is a new tool, hosted on Meta, that allows for global renames on all wikis where the name is not registered will be deployed.

Your help is greatly needed during this process and going forward in the future if, as a bureaucrat, renaming users is something that you do or have an interest in participating in. The Wikimedia Stewards have set up, and are in charge of, a new community usergroup on Meta in order to share knowledge and work together on renaming accounts globally, called Global renamers. Stewards are in the process of creating documentation to help global renamers to get used to and learn more about global accounts and tools and Meta in general as well as the application format. As transparency is a valuable thing in our movement, the Stewards would like to have at least a brief public application period. If you are an experienced renamer as a local bureaucrat, the process of becoming a part of this group could take as little as 24 hours to complete. You, as a bureaucrat, should be able to apply for the global renamer right on Meta by the requests for global permissions page on 1 September, a week from now.

In the meantime please update your local page where users request renames to reflect this move to global renaming, and if there is a rename request and the user has edited more than one wiki with the name, please send them to the request page for a global rename.

Stewards greatly appreciate the trust local communities have in you and want to make this transition as easy as possible so that the two groups can start working together to ensure everyone has a unique login identity across Wikimedia projects. Completing this project will allow for long-desired universal tools like a global watchlist, global notifications and many, many more features to make work easier.

If you have any questions, comments or concerns about the SUL finalisation, read over the Help:Unified login page on Meta and leave a note on the talk page there, or on the talk page for global renamers. You can also contact me on my talk page on meta if you would like. I'm working as a bridge between Wikimedia Foundation Engineering and Product Development, Wikimedia Stewards, and you to assure that SUL finalisation goes as smoothly as possible; this is a community-driven process and I encourage you to work with the Stewards for our communities.

Thank you for your time. -- Keegan (WMF) talk 25. 8. 2014, 18:24 (UTC)[odpovědět]

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

Pokladnice her/Mazec[editovat zdroj]

Ahoj,

zatím jsem to jen přesunul do Pokladnice, můžeš to, prosím, udat i na vhodné seznamy a eventuálně kategorie?

Díky.

Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 25. 8. 2015, 01:02 (UTC)[odpovědět]


Ahoj, mhla bych zapracovat na knize o morčatech? Vím že vycházíš z jedné knihy ale ta je tak sto let stará :-) Mohla bych něco předělat, je tam docela dost chybných informací. Mám tvé svolení? Dík!

Uživatel:Sesily Kraight

Samozřejmě. Jen houšť a po větších kapkách :-) Však já tu na to nešáhnul ani nepamatuju. Jen by mě zajímalo ze které (sto let staré) knihy podle tebe vycházím? Jedudědek (diskuse) 10. 3. 2021, 08:47 (UTC)[odpovědět]
Je to taková edice, název normal Morče. V té knize je spousta nepravdivých informací které se používali hrozně dávno, pro příklad třeba obilniny, ty se morčátkům nedávají. Budu na tom aktivně pracovat, jsem ráda že ti to nevadí. Sesily Sesily Kraight (diskuse)
Tak těch knih, ze kterých vycházím je určitě víc než jedna. To, že by v nich mohla být řada informací zastaralých je dost dobře možné. Přeci jen se už chovu morčat nevěnuji více jak 15 let a tomu odpovídá i doba jejich vydání. Jedudědek (diskuse) 26. 4. 2021, 10:23 (UTC)[odpovědět]
Super,vyřešeno.Můžu ti poradit, ještě odbočím od morčat, sama momentálně vytvářím Rostlinná & bezlepková kuchařka s Uživatel:Claudia Conferne, tak si říkám že můžeš dát do Wikikuchařka do sekce Veganství odkaz na tu naši a zároveň odkaz na Veganství a vegetariánství. A překvapivě rychle (narozdíl od ostatních) odepisuješ :)) Sesily Kraight (diskuse)
Náhodou teď o něco častěji vysedávám u počítače. Jinak tak rychlej taky nejsem. Ono tu moc lidí aktivních není. Někteří vám asi neodpoví nikdy. Jedudědek (diskuse) 27. 4. 2021, 08:42 (UTC)[odpovědět]
To je škoda.Odpověděl by jsi mi ještě na ten další dotaz prosím?Sesily Kraight (diskuse)

How we will see unregistered users[editovat zdroj]

Ahoj!

Tuto zprávu dostáváte, protože máte správcovská práva na některé wiki nadace Wikimedia.

Když dnes někdo edituje wiki nadace Wikimedia, aniž by byl přihlášen, zobrazujeme jeho IP adresu. Jak možná víte, v budoucnu už to nebudeme moci dělat. Rozhodlo tak Právní oddělení nadace Wikimedia, protože se změnily normy a regulace týkající se soukromí v online prostředí.

Místo IP adresy budeme zobrazovat maskovanou identitu. Jako správce si budete i nadále moci zobrazit si jejich IP adresu. Také vznikne nové oprávnění pro uživatele, kteří potřebují vidět plné IP adresy neregistrovaných uživatelů pro boj s vandalismem, obtěžováním a spamem, aniž by byli správci. Patroláři také uvidí část IP adresy, aniž by museli mít toto oprávnění. Také pracujeme na lepších nástrojích, které budou pomáhat.

Pokud jste to ještě neviděli, můžete si přečíst více informací na Metě. Pokud si chcete být jisti, že vám neutečou žádné technické změny na wiki nadace Wikimedia, můžete se přihlásit k odběru našeho týdenního technického zpravodaje.

Existují dva navrhované způsoby, jak by tato identita mohla fungovat. Oceníme vaše názory na to, který způsob by podle vás fungoval nejlépe pro vás a vaši wiki, teď či v budoucnu. Můžete nám dát vědět v diskusi. Můžete psát ve svém jazyce. Návrhy byly předloženy v říjnu a rozhodovat se budeme po 17. lednu.

Děkuji. /Johan (WMF)

4. 1. 2022, 18:11 (UTC)

Need your input on a policy impacting gadgets and UserJS[editovat zdroj]

Dear interface administrator,

This is Samuel from the Security team and I hope my message finds you well.

There is an ongoing discussion on a proposed policy governing the use of external resources in gadgets and UserJS. The proposed Third-party resources policy aims at making the UserJS and Gadgets landscape a bit safer by encouraging best practices around external resources. After an initial non-public conversation with a small number of interface admins and staff, we've launched a much larger, public consultation to get a wider pool of feedback for improving the policy proposal. Based on the ideas received so far, the proposed policy now includes some of the risks related to user scripts and gadgets loading third-party resources, best practices for gadgets and UserJS developers, and exemptions requirements such as code transparency and inspectability.

As an interface administrator, your feedback and suggestions are warmly welcome until July 17, 2023 on the policy talk page.

Have a great day!

Samuel (WMF), on behalf of the Foundation's Security team 7. 7. 2023, 23:02 (UTC)[odpovědět]