Přeskočit na obsah

Wikiknihy:Portál Wikiknih/Archiv 01

Z Wikiknih

Toto je archiv stránky Portál Wikiknih. Prosím již jej needitujte.

Hi, I am user meta:user:Walter. I respectfully request this community to consider my following request; I write a newsletter about what is going on in the Wikimedia projects in all languages. It is my hope that every community, like this one, has some people who read Wikizine. Then I can maybe receive some news from those readers about your project and in the other direction the can inform there community in your own language about the Wikimedia news possibly. I would like to ask this community to include on your local "Village pump" page, community portal or other relevant page a small banner for Wikizine.

I could find your local village pump. This is the reason I have posted this here.

If a banner is placed on the correct page the change that someone here will think about Wikizine and report some local news will increase highly I suspect. Or that people will take a look and read the Wikimedia news. And maybe even share it locally. Here are the banners; meta:Wikizine/banners

My apologies that this is in English and the Wikizine is also in English. But there is not other way to do this. If there are questions please ask it here. I will be watching this page for at least two weeks from now on frequently. Greetings,--Walter 15:08, 5. 8. 2006 (UTC)

Nápověda:Jak začít psát

[editovat zdroj]

čau, můžeš to vrátit tak, jak to bylo předtím? mně to nějak nejde, moc děkuji. Sarth

Překlady inteface

[editovat zdroj]

Zdravím, nestálo by za námahu vytahat z cs wiki překlady inteface, aby byly jednotné? Nebo se toto bude provádět později, až se wikibooks více rozjede?--PaD 15:49, 23. 9. 2006 (UTC)

To by určitě stálo (otázka je komu:-))) Jedudedek 18:05, 23. 9. 2006 (UTC)
PS.: Hledá se dobrovolník :-)

Dobrovolnik se zpravcovskymi právy, nejlépe s poloautomatickým robtem a datovými zdroji (wiki a wikiknihy). Chce to pouze drobné změny a asi by bylo vhodné ještě změnit Uživatele na wikipedistu, ale to nevím, kde se žádá.--PaD 19:00, 23. 9. 2006 (UTC)

Já těmhle věcem moc nerozumim a nemám teď příliš času to řešit, takže s ohledem na místní aktivitu bych s tím chvilku počkal a pustil se do toho po novém roce (konzultace uvítám). Jestli by se našel někdo kdo by se do toho pustil dřív, proti nebudu :-) Jinak je potřeba mít práva správce tady i na Wikipedii, nebo stačí tady (kdyby ses do toho třeba chtěl pustit ty:-) ? Jedudedek 10:51, 24. 9. 2006 (UTC)

Jelikož nemám práva zprávce ani na wiki, ani tady, tak nejsem nejvhodnějším kandidátem pro tyto editace. Nejpre se zde více rozkoukám a potom se uvidí, zda o práva zprávce zažádám.--PaD 19:20, 24. 9. 2006 (UTC)

Uživatele na Wikipedistu teda v žádném případě! O zbytku se lze bavit --Zirland 09:00, 26. 9. 2006 (UTC)
A což takhle Uživatele na Wikiknihovníka? :-) Nick519 08:00, 12. 7. 2007 (UTC)
Pokud nějaký překlad výrazně nespěchá, tak není třeba žádné hromadné přesuny, neboť jednou za čas obvykle (koukám že to vychází na 1 za 1/4 roku) někdo aktalizuje lokalizaci v souboru Messages.php v úložišti SVN ze kterého pak sosají překlad i Wikikniy. --Li-sung 16:45, 23. 2. 2007 (UTC)

Licence obrázků

[editovat zdroj]

Upozorňuji P.T. uživatele Wikiknih, že počínaje únorem začnu označovat a následně mazat obrázky bez uvedené licence. Apeluji tímto na vkladatele, aby potřebné svobodné licence doplnili. S přáním hezkého dne --Zirland 03:58, 25. 1. 2007 (UTC)

K Vaší ctěné pozornosti budiž Kategorie:Obrázky z neznámého zdroje. Lhůta 30 dnů započata jest. --Zirland 12:31, 6. 2. 2007 (UTC)

Upozorniti si dovoluji, že obrázky výše zmíněné životnost svoji garantovanou zakončiti brzy mohou. --Zirland 09:37, 6. 3. 2007 (UTC)

Šablony

[editovat zdroj]

Ahoj, bohužel až pozdě jsem se odhodlal ke konverzi tvaru ((šablona|obsah=blbl)) na ((šablona|blbl)) u Šablona:Pozn, Šablona:Pozor a Šablona:Příklad. Poté, co jsem tento formát nahradil na většině stránek, na nichž se vyskytují, jsem zjistil nepříjemnou skutečnost, a to, že interpretují = jako oddělovač jména a hodnoty parametrů.

Proto se nezobrazuje obsah těch šablon, které v sobě mají rovnítko.

Samozřejmě, můžu zase vše vrátit zpět, ale bylo by lepší to nějak obejít v kódu dotyčných 3 šablon. Nevíte, jak na to? --FDominec 12:14, 20. 3. 2007 (UTC)

Vyřešeno. Funguje to bez udání jména parametru jako {{šablona|blbl}}, ale když tam chcete dát rovnítko, tak musíte použít formu {{šablona|1=blbl}}. A je to. :) --FDominec 19:36, 20. 3. 2007 (UTC)

Jednoduchá otázka, chcete wikiknihy.cz? --Wikimol 20:11, 23. 4. 2007 (UTC)

To bysme asi chtěli :-) Jedudedek 11:07, 24. 4. 2007 (UTC)
Já jsem se k tomu už vyjadřoval dříve, v podstatě jsem tuto věc sám navrhoval, takže rovněž zde mé ano --Zirland 06:17, 25. 4. 2007 (UTC)

Tak, už běží --Wikimol 11:18, 27. 4. 2007 (UTC)

Tož my ti děkujeme :-) Jedudedek 11:30, 27. 4. 2007 (UTC)

Sdružení

[editovat zdroj]

Diskutuje se založení sdružení českých uživatelů Mediawiki projektů. Petr K 14:38, 2. 5. 2007 (UTC)

Byla schválena konečná verze stanov, která (pokud nebude problém na Ministerstvu či v Nadaci nebo nezmění-li je Valná hromada) vstoupí v platnost okamžikem registrace sdružení na Ministerstvu vnitra.
Danny B. 00:49, 19. 9. 2007 (UTC)

Když už máme počeštěný název projektu, nebylo by od věci mít i české logo...
Danny B. 13:55, 18. 9. 2007 (UTC)

Tak jsme ho spolu s Tlusťou vytvořili (teda, on tvořil, já komandoval ;-)).
Danny B. 22:52, 18. 9. 2007 (UTC)

logo Wikiknihy

No, zrovna jsem se chtěl na nové české logo ptát. Mě se líbí. Takže by se mohlo požádat na Metě o nahrání.--Juan de Vojníkov 13:14, 20. 9. 2007 (UTC)

Takže po dvou měsících, kdy se tu neobjevila žádná námitka, jsem ho nechal aktivovat, jak je ostatně vidno v levém horním rohu. ;-)
Danny B. 13:53, 14. 11. 2007 (UTC)

Betawiki: better support for your language in MediaWiki

[editovat zdroj]

Dear community. I am writing to you to promote a special wiki called Betawiki. This wiki facilitates the localisation (l10n) of the MediaWiki interface. You may have changed many messages here on this wiki to use your language, but if you would log in to for example the English language Wiktionary, you would not be able to use the interface as well translated as here. Infact, of the 1793 messages in the core of MediaWiki, 1678 messages have been translated. Betawiki also supports the translation of messages of almost 80 extensions, with 984 messages.

If you wish to contribute to better support of your language in MediaWiki, as well as for many MediaWiki extensions, please visit Betawiki, create an account and request translator priviledges. You can see the current status of localisation of your language on meta and do not forget to get in touch with others that may already be working on your language on Betawiki.

If you have any further questions, please let me know on my talk page on Betawiki. We will try and assist you as much as possible, for example by importing all messages from a local wiki for you to start with, if you so desire.

You can also find us on the Freenode IRC network in the channel #mediawiki-i18n where we would be happy to help you get started.

Thank you very much for your attention and I do hope to see some of you on Betawiki soon! Cheers! Siebrand@Betawiki 09:03, 24. 9. 2007 (UTC)

Odkaz na IRC

[editovat zdroj]

Chybí mi tu stránka z odkazem na IRC kanál českých wikinih. Kam to zakomponovat? Sem nebo pro to vytvořit jinný oddíl. Tady by měl být přeci jenom portál. Taky si všímám, že tu není nic jako na Wikipedii je pod lípou. Mohlo by to tu být a jak to nazvat aby to vystihovalo svou podstatu. Hoďte nějaké návrhy.--Juan de Vojníkov 16:25, 27. 9. 2007 (UTC)

Na Wikicitátech, Wikislovníku a Wikisource je na stránce Posledních změn, na Wikipedii už jsem ho nestačil přidat. Řekl bych, že by se tu mohl odkaz na irc://irc.freenode.net/#wikibooks-cs přidat tamtéž.
Danny B. 01:11, 30. 10. 2007 (UTC)

Mazání obrázků geometrických útvarů apod.

[editovat zdroj]

Je jistě chvályhodné, pokud se tu snažíme zbavit se obrázků nemajících informace o licenci, případně původu a já to podporuji. Myslím si ale, že není třeba to přehánět. Konkrétně v případě obrázků geometrických útvarů jde zcela nepochybně o PD-ineligible, pročež nejsou chráněny autorským zákonem a jejich tvůrci nejsou jejich autory, tudíž zde není povinnost ozdrojování.

Samozřejmě by mělo být naším prvořadým cílem, aby všechny obrázky měly informace jak o licenci, tak o původu, ale zbavovat se legálních obrázků jen proto, že kvůli inaktivitě jejich nahravatelů (v podstatě od roku 2004/2005) nesplňují podmínku, jíž splňovat nemusejí, mi přijde už poněkud zbytečně příliš utažený opasek.

V neposlední řadě nastala při mazání také chyba v tom, že obrázky nebyly navíc ani nahrazeny alternativami z Commons, přestože existují, čímž došlo k významnému znehodnocení článků odebráním mnohdy markantních informací.

Danny B. 12:59, 3. 12. 2007 (UTC)