Veganství a vegetariánství/Veganství - základní pojmy a dojmy

Z Wikiknih

< Veganství a vegetariánství

Všichni vegani to znají. Ty stále se opakující se věty, dotazy, upomínky. Ty stále stejné věty které naznačují nevědomost. Argumenty a informace. S tím vším se vegan musí vypořádat. Nepochopení ze strany společnosti, posměch a mnohdy v případě dětí i šikana. Ráda bych Vám všem kanistrům oznámila, že nevíte jaké to je, když se na vás lidé koukají jako na blázna když se v restauraci ptáte, jestli nemají něco veganského.

Veganství je filozofie, životní styl. A ne, není to svobodná volba, v jistém slova smyslu. Pokud přemýšlíte jako vegan, v noci nemůžete spát a při obědě se na ¨maso¨ nemůžete ani podívat. Vaše osobní volba není být veganem. Lidé se stávají vegany ne proto že chtějí. Lidé se stávají vegany protože nechtějí. Nechtějí už dál zavírat oči.

Tuto kapitolu bych nazvala obsáhlý úvod. Je to kapitola do které by měl zavítat každý ¨neználek.¨ Co to veganství, jak se jím stát a nesnadné začátky. Co to je zvyk vs. pravda, tak je také nazvána jedna z podkapitol. A pro stejně staré jako jsem já, tedy teenagery, je tu podkapitola jak uvést veganství rodičům a k tomu pádné argumenty. Vyvrátíme pořád se opakující fámy a uvedeme proč se stravovat rostlinně. Takže:

Zajímavé čtení!


Podkapitoly[editovat | editovat zdroj]

  1. Co je a není veganství?
  2. Jak a proč být veganem
  3. Jak se stát veganem
  4. Zvyk anebo pravda?
  5. Veganství a rodiče
  6. Veganství a okolí
  7. Ty nejčastější argumenty
  8. Co změním?
  9. -Tariáni aneb jak je to s jinými tariány?


Užitečné odkazy[editovat | editovat zdroj]