Uživatel:Kloin

Z Wikiknih
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Babylon – informace o uživateli
cs-N Tento uživatel je rodilý mluvčí češtiny.
en-2 This user has intermediate knowledge of English.
sk-2 Tento užívateľ má stredné znalosti slovenčiny.
ru-1 Этот участник владеет русским языком на начальном уровне.

O wikiknihy jsem se začal zajímat po té, co jsem vytvořil několik článků na wikipedii a podzději nemohl najít prostor na některé příspěvky, které by mohly být užitečné i pro někoho jiného.
Zatím jsem se rozhodl se s projektem hlavně pořádně seznámit a zjistit, jestli je to to pravé co hledám.
K případnému kontaktu se mnou použijte prosím diskusi. Pokud mi chcete něco poradit, neváhejte a poraďte, pokud mi chcete něco vytknout, neváhejte a vytýkejte.
Protože množství nedodělků, které eviduji, již neudržím v hlavě, budu si sem dávat informace o svých aktivitách na wikiknihách.

Genealogie[editovat]

Rád bych vytvořil příručku pro genealogii. Je to jeden z mých zájmů. Zdrojů a různých návodů všude možně je hodně, ale většina z nich postrádá to, co umožňují právě projekty wiki - volná spolupráce. V případě, že je váš zájem podobný, budu rád, když mě kontaktujete, ať již s pomocí psaní nebo kontrolou či radou.

pískoviště[editovat]

předpokládám, že je zde obdobná možnost jako na wikipedii, tedy si zde založím místo na dočasné verze a pokusy, dříve než článek uložím do hlavního prostoru

jak příručku postavit[editovat]

zkusím si nejprve v pískovišti

jak příručku svázat[editovat]

to jsem nějak v praktickém použití na české wiki zatím nenašel, ale na anglické ano, takže to má být asi cílem

vlastní výzkum[editovat]

protože příručka napsaná někde jinde podléhá autorským právům, je asi nemožné sem dodávat texty, které autorskému právu odporují. Trochu mám problém s tím co je vlastní výzkum a co je psaní příručky, při psaní příručky se nejde nějakému tomu výzkumu vyhnout. Doufám, že v případě, že bych se svým snažením dopouštěl porušení smyslu wikiknih, mě někdo včas zastaví.