Přeskočit na obsah

Pokladnice her/Klasické karetní hry/Michigan

Z Wikiknih
  • Počet hráčů : 3 až 8
  • Karty : francouzské 52 listů + boodle (=A srdcové,K křížové,Q kárové,J pikové)
  • Hodnoty : 2,3,4,5,6,7,8,9,10,J,Q,K,A
  • Boodle : Tyto karty leží odkryté na stole, ale sehrávky se neúčastní. Hráči na ně pouze sázejí.
  • Cíl hry : Zbavit se co nejrychleji všech karet a zahrát kartu identickou s kartou, kterou obsahuje boodle.

Pravidla hry[editovat | editovat zdroj]

Hráči vsadí dohodnutou sumu na každou kartu boodlu, rozdávající vsadí dvojnásobek. Je možné stanovit celkovou sumu, kterou musí hráči vsadit, ale karty na které vsadí či nevsadí pak nechat čistě na jejich volbě.

Rozdávající hráč rozdává dokola po jedné kartě dokud nerozdá všechny karty. První kartu kola ovšem nerozdá předákovy, ale pokládá jí na stůl. Rozdává tedy tak, jako by hrálo o jednoho hráče víc, než ve skutečnosti hraje. Rozdávající může své karty vyměnit za karty rozdané na stůl.

Hru zahájí předák vynesením nejnižší karty libovolné barvy, kterou drží. Nemusí tedy vynášet fakticky nejnižší kartu svého listu. Po něm vynáší hráč který tuto kartu drží, kartu stejné barvy, ale v posloupnosti bezprostředně vyšší, následuje další hráč s kartou stejné barvy bezprostředně vyšší atd., dokud někdo může kartu stejné barvy bezprostředně vyšší vynést.

Nemůže-li již být nesena karta stejné barvy bezprostředně vyšší, vynáší hráč, který nesl poslední nejvyšší kartu sekvence, nejnižší kartu libovolné barvy, kterou drží.

Sehrávka končí, jakmile se někdo zbaví všech karet.

Zhodnocení[editovat | editovat zdroj]

Jakmile hráč vynáší kartu identickou s kartou boodlu, bere vše co je na ni vsazeno. Sázky mohou na boodlu přečkat i několik her, čímž se může suma na nich zvyšovat. Kdo se jako první zbavil karet, vyinkasuje od každého protihráče základní sázku tolikrát, kolik karet mu zůstalo v ruce.