HAAS manuál

Z Wikiknih
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Fungování HAASu[editovat | editovat zdroj]

Aplikace HAAS se každý den přihlásí do Vašeho týmu, kde zjistí aktuální hodnoty tréninku, atributů a spoustu dalších informací či
případných změn, které v týmu nastaly od minulého přepočtu, a výsledné hodnoty zpracuje. Vše si poté v přehledné formě můžete
prohlédnout v samotné aplikaci.

Orientace na HAASu[editovat | editovat zdroj]

V samotném HAASu se kromě nepřeberného množství užitečných informací, které byste bez kalkulátoru či složitého propočítávání těžko zjišťovali, dozvíte i podrobnosti k jednotlivým verzím aplikace, plánované novinky a vylepšení. V horní části úvodní obrazovky se nachází přehledné menu, které stejně jako v ostatních podobných aplikacích, má funkci hlavního rozcestníku, odkud se dostanete na všechny Vámi požadované informace.

Systém nápovědy[editovat | editovat zdroj]

Téměř u každé tabulky najdete nápovědu (otazník v zaobleném čtverci), který Vám orientaci velmi usnadní (někde můžete nápovědu nalézt i přesto, že u položky čtverec chybí). Vše potřebné se z nápovědy ovšem nedozvíte a právě proto byl vytvořen tento manuál. Měl by Vám především pomoci se lépe a rychleji zorientovat v množství funkcí a zkratek, se kterými se v HAASu setkáte.

Úvodní INFO[editovat | editovat zdroj]

Shrnutí nejdůležitějších údajů o Vašem týmu, jako je IŠ hráčí hrajících zápas a vývoj IŠ za posledních 7 dní. O něco níže jsou zaznamenány pohyby hráčů v týmu (příchody a odchody za poslední uplynulý den). Zde máte možnost tyto data ještě upravit – zadat důvod příchodu, odchodu, cenu apod.

Vývojové středisko[editovat | editovat zdroj]

Pro budoucí vývoj je velmi důležitá kvalitní komunikace mezi všemi testery. Právě to zajistí vývojové středisko. Vidíte v něm řadu věcí, jejichž zavedení do HAASu se teprve plánuje, můžete je ohodnotit podle toho, jak moc vám chybí. Ke každé položce připravované novinky máte navíc diskuzi, kde můžete s ostatními probírat význam daného vylepšení.

Pro lepší přehlednost si můžete zobrazit:

 • seznam všech plánovaných věcí na jediné stránce se základními informacemi - "zoznam"
 • deset, podle ostatních uživatelů nejdůležitějších plánovaných vylepšení - "TOP 10"
 • nejnovější informace o plánovaných změnách (hodí se zejména pokud k některým položkám ještě nemáte určenou prioritu)
 • deset nejnovějších příspěvků v diskuzi (ke všem položkám dohromady!)

Pokud u některé z položek ve vývojovém středisku nemáte určenou prioritu (ohodnocení), budete na to upozorněni hned na úvodní stránce vývojového střediska. Pokud určíte prioritu u všech položek, upozornění zmizí.

Mužstvo[editovat | editovat zdroj]

Poradce pro zázemí[editovat | editovat zdroj]

Zde vám HAAS pomůže s výpočtem nákladů na sezonu na všechny typy zázemí. Kromě sezónních nákladů zde vidíte také denní náklady. Ovšem zatím tato obrazovka nefunguje tak, jak by měla (zobrazuje u některých typů zázemí chybné ceny) a pracuje se na její opravě.

Hráči[editovat | editovat zdroj]

Seznam hráčů[editovat | editovat zdroj]

Zde se nachází základní informace o vašich hráčích, tedy celkový počet hráčů, počet hráčů, kteří opustili váš tým a jejich seznam. V tabulce sa vedle jména nachází datum příchodu hráče do týmu (HAAS zaznamená u všech hráčů jako důvod příchodu "neznámý," pokud nenastavíte jinak, v případě příchodu zaznamená automaticky jen datum příchodu do týmu.

Neznámé datum příchodu bude ovšem nastavené u hráčů, kteří ve vašem týmu byli ještě předtím, než jste HAAS začali užívat. Dále zde zjistíte důvod příchodu hráče do mužstva, ktérý sa nastavuje kliknutím na odkaz "upravit," (najdete hned na datumem příchodu) můžete nastavit spolu s cenou hráče (pokud ovšem nějaká je).

Následně se zde nachází informace o počtu záznamů hráče na HAASu a počet dní, které daný hráč ve vašem týmu strávil (celkem, i se dny, kdy jste HAAS ještě neužívali). U hráčů, kteří váš tým už opustili, můžete v jednom okně (ve sloupci "akcia") nastavit důvody hráčova příchodu i následného odchodu v jedné tabulce i s jejich případnou cenou.

Kvalita hráčů[editovat | editovat zdroj]

Další řada informací o kvalitě vašeho kádru je vám k dispozici i v této části menu, tentokrát se jedná zejména o jejich kvalitu, potenciál, průměrný trénink a také informace o tom, jestli máte daného hráče prozkoumaného (pokud nemáte, tak se vám zobrazuje průměrná hodnota hráčovy kvality, zjištěna z průměru kvalit ze všech hráčových uploadu). Kvalita a potenciál jsou barevně odlišeny podle velikosti hodnot.

Formace[editovat | editovat zdroj]

Podle vybraného dne si tu můžete prohlédnout formaci, kterou jste pro dané datum použili. U každého hráče z formace máte základní údaje (pozice, věk, atributy hráčů, forma a zkušenosti). Mezi daty můžete přepínat pomocí rolovacího menu a dostupné jsou formace z každého dne, ve kterém proběhl upload. Vedle základních údajů jsou k dispozici i údaje doplňkové (pozice, jméno, věk, kvalita, potenciál, IŠ, trénink), znovu s možností přepínat mezi datumy pomocí rolovacího menu.

Velkým pomocníkem v přehlednosti nasazování hráčů na jednotlivé posty je "Nasazování hráčů ve formacích" (odkaz se nachází mezi aktuální sestavou a ostatními hráči). Zde je možno opět pomocí rolovacího menu procentuelně zjistit, který hráč byl jak nasazován na různé posty.

Tiskovka[editovat | editovat zdroj]

V této části je možné vygenerovat tiskové zprávy o tréninku hráčů (vždy nejlepších pět parametrů v dané sezoně), o hráčských NEJ (TOP 3) a o hvězdných hráčích.

Porovnání hráčů[editovat | editovat zdroj]

Tato sekce je zatím v přípravné fázi, v blízké budoucnosti bude možné porovnat dva i tři hráče podle různých ukazatelů.

Juniori[editovat | editovat zdroj]

V současnosti obsahuje údaje o počtu vlastních juniorů ve vašem týmu a počet juniorů, kteří k vám přišli z juniorské přípravky.

Liga[editovat | editovat zdroj]

Většina míst na HAASu je zaměřena hlavně na váš tým, ale přesto se nezapomíná na důležité informace o vašich ligových soupeřích. Ty najdete právě zde.

Tabulka ligy[editovat | editovat zdroj]

V této části HAASu se nachází tabulka, velmi podobná té z Hockeyareny. Obsahuje všechny důležité týmové statistiky, které jsou na samotné Hockeyareně dostupné, ale také něco navíc. První výhoda je, že se můžete podívat na tabulku ligy z různých dnů, po různém počtu odehraných kol. Druhá výhoda je porovnání týmu oproti minulému kolu. Můžeme vidět tři druhy porovnávacích prvků. Zelená šipka (zlepšení umístění), červená šipka (zhoršení umístění) a terčík, který značí, že tým je na stejné pozici jako před posledním ligovým kolem.

Vývoj pořadí v lize[editovat | editovat zdroj]

Po kliknutí na link pod tabulkou týmů(„Vygenerovať graf vývoja poradia v lige“) sa zobrazí graf, kde vidíte pozice mužstev od prvního ligového zápasu sezóny až k dnešnímu dni. Každé mužstvo má svoji barvu (viz. legenda napravo) podle které si ho v grafu můžete najít a odsledovat tak, jak si vedlo v průběhu aktuální sezony a měnilo své výkony.

Zranění v lize[editovat | editovat zdroj]

Velmi užitečná obrazovka. Zde je přehled všech právě zraněných hráčů v lize i s počtem dní, kdy ještě nebudou moci zasáhnout do hry. V tabulce u těchto hráčů zjistíte prakticky vše, co byste o hráčovi mohli zjistit přímo v samotné HA. Informace o zraněných hráčích jsou velmi užitečné hlavně ve chvíli, kdy se blíží váš důležitý zápas a chcete rychle zjistit, jestli váš soupeř nemá zrovna zraněnou jeho největší hvězdu.

Informace o týmech v lize[editovat | editovat zdroj]

Vůbec to NEJ v celém HAASu. Zde si manager může prohlédnout a porovnat zcela vše co se týká týmů svého i konkurence. Navíc zde může porovnávat data i za vybraná časová období. Kdo si tuto část neoblíbil, znamená, že zde nebyl. ;o)

Hráči na trhu[editovat | editovat zdroj]

Přínos této obrazovky ocení především manažeři, kteří se častěji pohybují na trhu a zajímají se o své soupeře v lize. V této obrazovce totiž HAAS zobrazí všechny hráče z vaší ligy, kteří jsou aktuálně na trhu (je jedno či tam jsou jako volní, nechránění či na prodej). V základním módu vidíte jména mužstva a jména hráče i jeho věk, index šikovnosti, počet odehraných ligových zápasů v sezóně a pravděpodobnou pozici, na které nejčastěji nastupuje. Jak známo umístění hráče na trh je také jediný způsob, jak zjistit všechny atributy cizího hráče, zejména pokud jde o gólmana, který se neprodá se tyto informace můžou hodit. Po kliknutí na jméno hráče se objeví standardní obrazovka HAASu s informacemi o hráčovi. Užitečná je možnost v horní části hráčovy obrazovky se kliknutím na „Pozrieť obrazovku hráča na Hockeyarena.net“, přenést přímo na obrazovku daného hráče na Hockeyareně a pokud jste už přihlášený na Hockeyareně, můžete například ihned podat na hráče nabídku.

Tisková správa[editovat | editovat zdroj]

Hned pod tabulkou najdete odkaz "Tlačová správa", který jistě ocení držitelé sponzorských balíčků. Po kliknutí na zmíněný odkaz vám HAAS vygeneruje údaje, které jste již zjistili z hlavní tabulky, v přehledné podobě. Tak, aby abyste mohli jednoduše překopírovat mezi vaše ostatní tiskové zprávy. Tiskovka vám bude vygenerována i s formátováním, abyste tímto nemuseli ztrácet čas. Nejen spoluhráči z vaší ligy to jistě ocení.

Statistiky[editovat | editovat zdroj]

Tým[editovat | editovat zdroj]

V týmových statistikách sa vám ukazují průměry celého družstva podle jednotlivých parametrů. Všechny statistiky sa vám zobrazí v přehledné barevné tabulce, která obsahuje:

 • Datum
 • Počet hráčů, z kterých je statistika vytvořena
 • Druh zápasu (Přátelský- PZ, Ligový- LG, Národní pohár- NP, Pohár vítězů pohárů-PP, Světová liga- SL, Play off- PO, Volno- vol.)
 • Průměrná hodnota sledované podmínky
 • Růst hodnoty - vyjadřuje rozdíl mezi první naměřenou hodnotou a aktuální hodnotou
 • Rozdíl hodnoty - vyjadřuje rozdíl mezi poslední naměřenou hodnotou a aktuální hodnotou
 • Koeficient růstu hodnoty - vyjadřuje poměr mezi poslední hodnotou a aktuální hodnotou (pokud je hodnota na stejné úrovni je koeficient 1.0)
 • Celková hodnota - Vyjadřuje součet všech hodnot u všech hráčů, kteří byli vybraní
 • Růst celkové hodnoty - vyjadřuje rozdíl mezi první naměřenou celkovou hodnotou a aktuální celkovou hodnotou
 • Rozdíl celkové hodnoty - Vyjadřuje rozdíl mezi poslední naměřenou celkovou hodnotou a aktuální celkovou hodnotou
 • Koeficient růstu celkové hodnoty - vyjadřuje poměr mezi poslední celkovou hodnotou a aktuální celkovou hodnotou

Možnosti volby statistik:

 • Druh statistik:
  • Celkové - zobrazí se statistika všech hráčů týmu
  • Zápasové - zobrazí se statistika všech hráčů, kteří hráli zápas
  • Nezápasové - zobrazí se statistika všech hráčů, kteří nehráli zápas
 • Druh zápasu: Zobrazí statistiky jen ve vybraných zápasech
 • Druh hodnoty: Zobrazí statistiky vámi vybrané hodnoty
 • Mohutnost: Zobrazí statistiky na vybraný počtu dní dozadu
 • Průměry: Určí pravidelné průměrování veličin po určitém počtu dní

Hráči[editovat | editovat zdroj]

Na rozdíl od týmových statistik si zde můžete prohlédnout statistiky jednotlivých hráčů v řadě ukazatelů. V rolovacím menu nejprve navolte, jestli chcete statistiky vašich hráčů, nebo vás zajímají statistiky hráčů od všech uživatelů HAASu dohromady. Vyberte orientační věk hráčů, vyberte mezi hráči do pole a brankaři a pak sledujte výsledek v podobě tabulky.

U statistik hráče se dozvíte následující info: Jméno, Věk, Počet zápasů, Počet střel, Průměrný počet střel na zápas, Počet gólů, Průměrný počet gólů na zápas, Procentuální úspěšnost střelby, Počet asistencí, Průměrný počet asistencí na zápas, Počet bodů, Průměrný počet bodů na zápas, Počet bodů obránců, Průměrný počet bodů obránců na zápas, Plus/mínus body a Průměrný počet plus/mínus bodů na zápas.

Vývoj IS[editovat | editovat zdroj]

Touto statistikou můžeme průběžně sledovat index šikovnosti hračů nasazených v /ligových / zápasech, nebo všech hráčů v týmu. Zobrazení je grafické /svisle – hodnota IS, vodorovně – datum/ i tabulkové / datum, hodnota, vývoj k předchozí hodnotě./

HAAS - aktivita[editovat | editovat zdroj]

Jeden z problémů, na které byste při užívání HAASu mohli narazit, je, že vám neproběhne upload. Hlavním důvodem může být nedostatek bodů za aktivitu, protože počet uploadů v jednom týdnů je závislý právě na těchto bodech. Ke kompletnímu uploadu je potřeba mít na kontě 7 bodů týdně (1upload=1bod). Proto dejte pozor, aby vám vaše body příliš neklesly a zbytečně jste tak nepřišli o uploady, kvůli čemuž by se vám zkreslila některá data. (tohle ale asi již neplatí, nyní budou odhlašování testeři za nulovou aktivitu)

Z tohoto důvodu musíte body za aktivitu i nějak sbírat a to zejména tím, že budete upozorňovat na bugy na HAASu, navrhovat nové užitečné funkce, nebo se jakýmkoliv jiným způsobem podílet na jeho dalším rozvoji. K tomu všemu slouží systém MANTIS,kde na tyto věci můžete upozornit.