Přeskočit na obsah

Finance/Devizové společnosti

Z Wikiknih

Pokud příjemce platby vyžaduje platbu bankovním převodem (velmi obvyklé na německých nebo rakouských aukcích) může být výhodné platit prostřednictvím devizových společností. Mě (Patrik Chrz) se zejména osvědčily dvě.

Devizy.cz: Tato společnost má dva druhy služeb. "Základní", která je určena především pro firmy (ovšem smlouvu si může uzavřít i soukromá osoba) a jakýsi "babyweb" transfers4free [1]. "Základní služba" - převody v rámci měnové unie (v EUR) a do Polska (v PLN) zdarma, kurzy lepší než u kterékoliv banky. Uzavření i vedení smlouvy je zdarma, je však administrativně náročnější - pokud nechcete jet do Olomouce, musíte si na správní poplatek 200 Kč na magistráně nebo matrice nechat podle zvláštního zákona proti praní špinavých peněz ověřit totožnost a za 30 Kč na obecním úřadě podpis na smlouvě.

"Transfers4free.com" - převody zdarma navíc i do Velké Británie (v GBP) a za akceptovatelná 4 EUR i do dalších zemí v měnách AUD - CAD - CZK - EUR - GBP - CHF - PLN - USD. Uzavřít smlouvu lze přes Internet za 4 EUR. Kurzy jsou horší než v případě "základní služby" a někdy i než u banky. Ovšem v případě malých plateb se to i tak vyplatí.

REOL: Tato společnost má převod kamkoliv (v akceptovaných měnách) za 100 Kč a velmi dobré kurzy.

S pomocí devizových společností lze cizí měnu i přijímat a to rovněž výhodněji než u bank (Devizy.cz zdarma, REOL 80 Kč)

Více: [2] [3] Devizové společnosti]]