Finance/Devizové společnosti

Z Wikiknih
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pokud příjemce platby vyžaduje platbu bankovním převodem (velmi obvyklé na německých nebo rakouských aukcích) může být výhodné platit prostřednictvím devizových společností. Mě (Patrik Chrz) se zejména osvědčily dvě.

Devizy.cz: Tato společnost má dva druhy služeb. "Základní", která je určena především pro firmy (ovšem smlouvu si může uzavřít i soukromá osoba) a jakýsi "babyweb" transfers4free [1]. "Základní služba" - převody v rámci měnové unie (v EUR) a do Polska (v PLN) zdarma, kurzy lepší než u kterékoliv banky. Uzavření i vedení smlouvy je zdarma, je však administrativně náročnější - pokud nechcete jet do Olomouce, musíte si na správní poplatek 200 Kč na magistráně nebo matrice nechat podle zvláštního zákona proti praní špinavých peněz ověřit totožnost a za 30 Kč na obecním úřadě podpis na smlouvě.

"Transfers4free.com" - převody zdarma navíc i do Velké Británie (v GBP) a za akceptovatelná 4 EUR i do dalších zemí v měnách AUD - CAD - CZK - EUR - GBP - CHF - PLN - USD. Uzavřít smlouvu lze přes Internet za 4 EUR. Kurzy jsou horší než v případě "základní služby" a někdy i než u banky. Ovšem v případě malých plateb se to i tak vyplatí.


REOL: Tato společnost má převod kamkoliv (v akceptovaných měnách) za 100 Kč a velmi dobré kurzy.

S pomocí devizových společností lze cizí měnu i přijímat a to rovněž výhodněji než u bank (Devizy.cz zdarma, REOL 80 Kč)

Více: [2] [3]Devizové společnosti]]