Přeskočit na obsah

Diskuse s uživatelem:Zirland

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikiknih
Poslední komentář: před 11 lety od uživatele Danny B. v tématu „Poděkování

Přípomínka k postupu[editovat zdroj]

Doufám že se neurazíš, ale nemám rád když mi někdo mění pod rukama obsah zpracovávaných stránek. 195.113.188.3 11:47, 9. 2. 2007 (UTC)

Je složité poznat, jestli je to pod rukama nebo jestli jsi na tom skončil. --Zirland 11:50, 9. 2. 2007 (UTC)

Chápu.. většinou jedu na několik oken a taky mě čas od času někdo vytrhne od editace, takže než se ke změně dostanu uplyne i nějaká ta hodina. Jinak k tomu exportu, potřebuji to ještě odzkoušet, proto s tím zatím dělám jen v rámci knihy Linux. Důvod? Jednou z podmínek Viktora Matyse aby přesunul svůj materiál sem, byla možnost generovat nějaký kloudný tiskový výstup. Což lze právě umožnit přes vyexportované XML

Jinak ještě k mé identitě.. upozorňoval jsem už na jiném místě že lezu ven přes proxy, která se nechová moc korektně a bývají problémy s autorizovaným přístupem. Proto se mnohdy nepřihlašuji. To byl ostatně také jeden zdůvodů proč jsem nestál o správcovství když tahle wiki začínala. Jen tak pro informaci - odeslání jen tohoto malého příspěvku do diskuze - coby řádně přihlášenému uživateli se mi to nepodařilo ani na několikátý pokus, takže jsem celou akci stornoval, odhlásil se a holt to přidávám takto. 195.113.188.3 12:05, 9. 2. 2007 (UTC)

Zpochybnil jsem snad tvoji identitu? Nevzpomínám si... --Zirland 12:08, 9. 2. 2007 (UTC)

To ne, ale pravděpodobně s tím je spojen problém u té licence screenshotu z mého počítače, když jsi změnil opět tu licenci. Nezbylo mi než podstoupit to martyruim přes přihlášení, abych to tam mohl napsat jako přihlášený uživatel. Mimochodem k tvé poznámce o fair use Nechci se přít, ale předmětem licenční ochrany je aplikace a ne screenshot obrazovky s touto aplikací. Je to stejná blbost, jako by sis vyfotil parkoviště s autama a každá z těch automobilek by si hodlala činit na tu fotografii nějaký licenční nárok. Ten screenshot je z mého počítače a jsou na něm aplikace které byly řádně zakoupeny. Byť už jsou touto dobou v kytkách a nepoužívané.

S prihlasenim to nesouviselo, jedna se o fair use i kdyz to tam das jako anonym, stejne tak jako kdyz to das jako prihlaseny uzivatel. Screenshot obsahuje aplikace chranene autorskymi pravy, proto nemuze byt pod licenci GFDL. Pokud bys vyfotil auto na parkovisti, je to v poradku, nebot a) auta nejsou predmetem autorske ochrany, b) jedna se o fotografii na verejnem prostranstvi. Verim, ze veskere programy mas radne zakoupeny (i kdyby ne, neni to moje vec), ale na situaci to nic nemeni. --Zirland 14:56, 9. 2. 2007 (UTC)

Scholastika[editovat zdroj]

Nazdar, ohledně scholastiky viz odpověď u mne na WS, zdravím, -jkb- 13:43, 28. 6. 2006 (UTC)

DinyBot na Wikibooks[editovat zdroj]

Ahoj, plánuji rozšířit činnost DinyBota i na českou verzi Wikibooks. Žádám tedy o příznak bota pro stejný soubor činností, jaký již provádí na české Wikipedii. Zároveň prosím o přejmenování jeho uživatele DinyBot na tvar s pouze prvním písmenem velkým, tedy na Dinybot. Předem díky! --Martin Kozák 18:18, 15. 9. 2006 (UTC)

Odstraňování obrázků[editovat zdroj]

Je fajn že se snažíte dělat pořádek, ovšem neškodilo by trochu s mírou. Našel jsem v diskuzi pod svým profilem informaci (či upozornění?) že budou smazány obrázky u nichž nelze identifikovat původ. Nevím jak teda ostatní (protože nejsou moje, i když jste mi je mylně do seznamu přihodil) ale ten můj tam je téměř od samého počátku téhle wikibooks, protože jsem byl jedním z prvních co vůbec začali wikibooks využívat. Nemám však čas který bych mohl wiki pravidelně věnovat, proto jsem nikdy nestál o její správcovství.

Bohužel z vámi vložené šablony jsem dost dobře nepochopil jakým způsobem ještě více doložit autenticitu a původnost obrázku, neboť detailní údaje o konfiguraci stroje a datum na screenshotu shodný s datem vložení obrázku považuji za víc než výmluvné informace. Když tak prosím tedy upřesněte náležitosti, které má vložení ilustrace provázet. Woodcraft 23:02, 7. 2. 2007 (UTC)

Dodatek.. podle Lukáše Zapletala by mělo stačit pro potvrzení původu přiřazení šablony {{GFDL}}. Jinak jsem si vzpoměl, že článek ke kterému patří ty ostatní ilustrace byl tehdy vložen do anglické wikibooks (protože o existenci české mutace jeho autoři asi nevěděli či ještě možná v době vzniku toho materiálu neexistovala), já ho pouze přehodil na českou, bohužel však o původu těch ilustrací nevím nic.. 195.113.188.3 09:00, 8. 2. 2007 (UTC)

O tom, že tu ten obrázek je přes dva roky nikdo nepochybuje, o to smutnější je, že ani za tu dobu nedoplnil nikdo základní požadované informace. Co se týká toho screenshotu, zde jde o fair use, neboť se zde zobrazují programy chráněné autorskými právy.
Pokud není možné dohledat zdroj obrázků, které byly původně vloženy do anglických knih, bude nutno je smazat. --Zirland 10:00, 9. 2. 2007 (UTC)

Mazání přesměrování[editovat zdroj]

Zdravim, přesměrování na pravidla karetních her prosím nemazat, ty jsou z jiných názvů a zcela záměrně

díky :-) Jedudedek 15:42, 11. 3. 2007 (UTC)

aha :-) Jedudedek 15:50, 11. 3. 2007 (UTC)

V pohodě :o) --Zirland 15:51, 11. 3. 2007 (UTC)

Bot flag request for Uživatel:Počítač[editovat zdroj]

  • Bot operator: User:White Cat (Commons:User:White Cat) - En-N, Tr-4, Ja-1
  • List of botflags on other projects: Bot has a flag on wikimedia (meta,commons) wikipedia (ar, az, de, en, es, et, fr, is, ja, ku, nn, no, ru, sr, tr, uz, simple...) (See: m:User:White Cat#Bots)
  • Purpose: Interwiki linking, double redirect fixing, commons delinking (for cases where commonsdelinker fails)

-- Cat chi? 17:14, 14. 3. 2008 (UTC)

Přiděleno --Zirland 18:20, 14. 3. 2008 (UTC)

Bot username rename[editovat zdroj]

Hi, I'd like my bot Uživatel:Počítač to be renamed to User:タチコマ robot. This rename request is per my wikimedia wide bot username rename. I have decided to have a single username to more efficiently use SUL. Thanks.

  • If this is not the right place to make this request, please move it to the right place.

-- Cat chi? 13. 8. 2008, 14:34 (UTC)Odpovědět

Oficiální stránka o status bota založena[editovat zdroj]

Dobrý den,

Vás jakožto byrokrata, bych rád upozornil, že již je založena oficiální stránka na žádosti o status bota. Naleznete ji zde. Děkuji a přeji hezký den.--Kuvaly 25. 1. 2009, 16:33 (UTC)Odpovědět

Poděkování[editovat zdroj]

V souladu s pravidly jsi vzhledem k dlouhodobé neaktivitě pozbyl práv správce a byrokrata.

Tímto ti děkuji za činnost vykonanou v souvislosti s jejich užíváním.

Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 20. 7. 2012, 19:56 (UTC)Odpovědět