Diskuse s uživatelem:Singularity~cswikibooks/Návrh Hlavní strany

Z Wikiknih
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Primární diskuse[editovat]

takz fajn, koncepce šablony s kategoriemi mi připomíná novou hl. stranu portugalské Wikipedie a ta je vcelku povedená ;) --Reo On 03:05, 26. 1. 2007 (UTC)

Symbol support vote.svg Singulární návrh se mi po úvaze a konzultaci s bratrem zalíbil víc. Tím nechci říct, že by Jedudědkův byl špatný - vůbec ne, jen mi přijde přehlednější, když je to v jednom sloupci. Prosím, vyjádřete se, jestli to už můžu hodit na hlavní stránku. váš --FDominec 18:52, 26. 1. 2007 (UTC)
Šup tam s tim :-)
Jo a kdyby tomu někdo ještě domluvil aby zmizela mezera mezi Kniha/návod měsíce a Co se děje tak by to bylo ještě o fous lepší :-) Jedudedek 13:26, 29. 1. 2007 (UTC)

Ty obří mezery jsou velmi nehezké. Proč nemůže být podobné rozložení jako u Jedudědkova návrhu?
Danny B. 02:52, 1. 2. 2007 (UTC)

To ono by i být mohlo, my tu jen zatím máme takový zvyk moc nekecat a radši rychle něco udělat :-) Jedudedek 17:42, 1. 2. 2007 (UTC)

Diskuse po živém spuštění[editovat]

Převedl jsem to na sémanticky korektnější kód a ty mezery napravo odsunul dolů. Co je třeba ještě udělat:

 • barevná kompozice připomíná dort pejska a kočičky, barvy by měly ladit dohromady a nemělo by být snahou jich tam nacpat co nejvíce
 • barevná kombinace uvítacího boxu nevyhovuje pravidlům přístupnosti (v kostce: modrý text na modrém pozadí)
 • dořešit layout (možná řešení)
  • vyplnit mezeru dalším boxem (jakým?)
  • natáhnout texty v obou současných boxech
  • změnit layout Kapitol tak, aby nebyl dlouhý jak Lovosice
  • změnit celkově layout hlavní strany, třeba na principu Jedudědkova návrhu

Danny B. 03:34, 1. 2. 2007 (UTC)

Barevná kompozice spíš připomíná MS Office, ale snad nás nezažalují. Jinak je obecně docela dobře hodnocena a nepřijde mi to přeplácané. Změně se nebráním.
Uvítací box můžeme udělat třeba bílý, jsem pro.
Tvořit nový box jen na vyplnění místa je trochu podivné. Možná dát uvítací box také jen na půl šířky, čímž se optimalizuje místo.
Změnit celkově layout bylo předmětem této diskuse, vložili jsme do toho práci a dohodli jsme se na tomto. Nechci prudit, ale obávám se, že v nejbližší době tomu masy nebudou nakloněny. Kromtoho nevím, jak a proč ho zlepšit. Ale iniciativě se meze nekladou... zdar, --FDominec 09:33, 1. 2. 2007 (UTC)
@Danny B.
Jo z mezerou dole to vypadá hned lépe, to já sice vim, že tam je něco blbě, ale zaboha to nemůžu najít
Ty barvy by to upravit nějako chtělo, zatím se to moc neřešilo (je to sice lepší než ty úplně původní, od pohledu děsně jedovatý barvičky, ale pravda je, že je to pořád trochu kočkopes). Prostě jsme tam dali novou stránku, s tím, že se to bude dál připomínkovat a upravovat. Ono si toho aspoň všimne třeba víc lidí :-)
Ta díra je sice nic moc, ale (zvláště po přesunu dolu) neviděl bych to tak tragicky (stačí se kouknout třeba na španělskou titulku a hned člověk vidí, že to mohlo bejt aj horší:-).
Natahovat texty v těch dvou boxech nee
změnit layout kapitol by nebyl jak to dlouhataaaaánský město zní rozumě (v podstatě jde o to postupně tam místo každé stránky dávat jen nějaké rozumné množství nadřazených kategorií)
změnit layout celé titulky (např. podle mé představy:-) je taky možnost
Jedudedek 17:42, 1. 2. 2007 (UTC)
@Nadřazené kategorie: Myslím, že by kategorie čtenáře mátly. Očekávají knížku a nechtějí se proklikávat seznamy stránek. Jsem spíš pro případné sloučení knížek do jedné, jako jsem to udělal se svou výrobou plošných spojů. Pokud o to jde, mohli bychom zrušit sekci "cestování" a udělat z ní jedinou knížku.
Singularity navrhl hlavní stranu hezkou a přehlednou. Myslím, že výška kapitol vyhovuje a ještě dlouho vyhovovat bude - neměnil bych to. Jsem přesvědčen, že zde plýtváme úsilím vylepšováním dobrého. Je důležitější přidávat a odlaďovat obsah. --FDominec 16:06, 2. 2. 2007 (UTC)
Taky si myslím, že v tuto chvíli by jsme se měli spíš soustřeďovat na obsah a s přibývajícím množstvím článků pak můžeme řešit, jak uspořádat přehledně hlavní stránku. Inspirovat se pak můžeme některou z obsáhlejších verzí.
@Nadřazené kategorie: jo takhle nějak jsem to myslel, jen jsem se nepřesně vyjádřil :-) Jedudedek 08:18, 4. 2. 2007 (UTC)
Návrh na přejmenování titulku úvodního boxu : A to ze stávajícího Kapitoly na Témata. Proč? Protože Wikibooks jsou souborem knih a manuálů, ne jednou knihou. Významově je tedy pojmenování boxu mimo. 195.113.188.3 11:17, 9. 2. 2007 (UTC)
Symbol support vote.svg Jo, jsem pro. --FDominec 19:09, 9. 2. 2007 (UTC)