Přeskočit na obsah

Diskuse s uživatelem:Kuvaly

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikiknih
Poslední komentář: před 14 lety od uživatele Dayslypper v tématu „Soubor:MarkIV scheme.gif
vítejte.


Pracuji na textu, co zde bude

Pokladnice her[editovat zdroj]

Ahoj, vítám prvního přispěvatele do Pokladnice her, měl bych jen dvě připomínky. S ohledem na celkové plánované řešení (které pravda zatím znám jen já;-), by měla každá hra mít vlastní stránku. Tedy bych tě poprosil, by sis založil Pokladnice her/Mrazík a Pokladnice her/Chobotnice a ze stránky Pokladnice her/Hry pro velké skupiny dej na hry jen odkazy. Mohl bych to udělat sám, ale zmizel by tím do značné míry tvůj tvůrčí přínos;-).

Druhá věc je, že podle napsaných pravidel jsou hry imho nehratelné. Třeba taková chobotnice, prostě se budu pohybovat dostatečně daleko a má smůlu, nechytí mě. Bylo by tedy dobré, upřesnit pravidla tak, aby každému bylo jasné, co je smyslem hry. Je území tak malé, že když se chobotnice dostatečně natáhne, tak na mě může dosáhnout ?? Co se stane, když mě chobotnice chytne ?? Můžu se chobotnice beztrestně dotknout, nebo je to také považováno za chycení ?? Toto všechno by v pravidlech mělo být dostatečně definováno.

Sám vím, jak důležité a zároveň obtížné je nezapomenout zdělit na první pohled drobnost mě zcela zřejmou (pro ostatní však zcela neznámou;-), která ve výsledku naprosto změní fungování a smysl hry.

A jinak samozřejmě díky za spolupráci. Jedudědek 21. 1. 2009, 08:07 (UTC)Odpovědět

A, pardon, všechno doplním. Děkuji--Kuvaly 21. 1. 2009, 15:19 (UTC)Odpovědět
Hotovo, ale ta hrací plocha je smluvená všemi hráči včetně Chobotnice, takže to už tam bylo napsané.--Kuvaly 21. 1. 2009, 15:29 (UTC)Odpovědět
No von se samozřejmě kdekdo dovtípí, že když chobotnice stojí na místě a má při tom někoho chytit, tak se to nemá hrát na celé ploše fotbalového hřiště. Ale najdou se různí šťouralové, pro které je nutné psát to přece jen specifičtěji. Např. napsat, že hřiště má být dostatečně malé ;-).
Jinak samozřejmě díky za úpravy. Jedudědek 21. 1. 2009, 16:29 (UTC)Odpovědět

Šablona:Navigace[editovat zdroj]

Ahoj, mohl bys pls do šablony přidat možnost volitelné barvy ?? Myslím, že ne všechno tu bude do zelena, tak by se to mohlo hodit ;-) Předem díky Jedudědek 30. 1. 2009, 13:48 (UTC)Odpovědět

A, pardon. Ta šablona je z wikidruhů, a já zapoměl že tady se zelená zrovna nehodí.--Kuvaly 30. 1. 2009, 13:50 (UTC)Odpovědět
Hotovo--Kuvaly 30. 1. 2009, 13:56 (UTC)Odpovědět
jj, v pohodě, dík za úpravu Jedudědek 30. 1. 2009, 13:57 (UTC)Odpovědět

Wikikuchařka[editovat zdroj]

Ahoj, vidím, že jsi se pustil do sepisování Wikikuchařky. Super, konečně někdo ;-)

Měl bych jen několik drobných připomínek

  1. Původně jsem měl představu, že hlavní náplní článků o surovině bude její základní zpracování a popis bude realizován jen krátkou větičkou a odkazem na Wikipedii. No ale když vidím tvé příspěvky v sekci zelenina, tak bych tyto dvě koncepce spojil. Za ten popis bych tedy přidal sekci Využití v kuchyni a základní úprava (nebo tak nějak) a až zatím by následovala sekce recepty.
  2. Zkus pls používat nějaké méně jásavé, výrazné barvy. Nedá se na to koukat. Ne že by to jako bylo ošklivý, to ne. Ale ne každý má zrak jak ostříž a např. já po chvíli koukání na takovou stránku vidím jen zelenej flek :-( a mám co dělat abych něco přečetl.
  3. Poslední věc, na kterou upozorňuji, kterou bych neřešil tady, ale rovnou na Wikipedii, je zařazení brambor do zeleniny. To je podle mě špatně, ale nejsem si jist. Na Wikipedii je kategorizovaná v okopaninách (kam imho též patří), ale je součástí šablony zelenina ??:-(.

Jedudědek 2. 2. 2009, 10:54 (UTC)Odpovědět

Děkuji za vaše připomínky.
  • Pokusím se nějak sloučit to zpracování a popis.
  • Za jásavé barvy se omlouvám, našel jsem o hodně méně jásavou(skoro nejásavou) barvu kterou dám na všechny stránky o zelenině.
  • Na Bramborový problém také neznám odpověď. Snad se to vyřeší.

--Kuvaly 2. 2. 2009, 15:52 (UTC)Odpovědět

Pokladnice her a přesun tužko papírových[editovat zdroj]

Člověče, to se ti tedy moc nepovedlo ;-) No něco s tím provedu. Jo a pls nepřesouvat mince. Mám u nich v plánu trošku komplikovanější restrukturalizaci. Udělám to oboje až budu mít chvilku. Jedudědek 2. 2. 2009, 20:08 (UTC)Odpovědět

Aha, pardon. Strašně se omlouvám. --Kuvaly 3. 2. 2009, 10:30 (UTC)Odpovědět
No nic tak strašnýho se nestalo, navíc, jak jsem zjistil při nápravě, tak zato, že jsi to přesunul s chybou můžu tak trochu já, viz [1] ;-) Já jsem se do toho nehrnul, neboť jsem je chtěl přesunout všechny najednou s tím, že konkrétní hry půjdou o úroveň níž (Pokladnice/hra), jelikož se na rozdíl od karetních budou vyskytovat na více nestejných stránkách.
Holt kdo nic nedělá, nic nezkazí ;-) Jedudědek 3. 2. 2009, 11:48 (UTC)Odpovědět

Sluneční soustava[editovat zdroj]

Po delší době jsem zase koukl na poslední změny a vidím založení stránky Sluneční soustava/Jupiter. Říkám si, co asi tak Wikiknihy mohou přinést za manuál nebo příručku k Jupiteru, tak ze zvědavosti kliknu – a helemese, jeden odstavec encyklopedického textu a dokonce totožný s tím, který je na Wikipedii.

Jaký tohle má smysl? Proč duplikovat část obsahu Wikipedie na Wikiknihy? Jaká tam bude přidaná hodnota? A uvědomuješ si, že pokud nejsi autorem toho odstavce na Wikipedii, že porušuješ autorská práva těch, kteří původní text napsali, protože prosté okopírování textu, i když se děje mezi projekty provozovanými stejným subjektem, není v souladu s používanou licencí? --Milda 9. 7. 2009, 09:35 (UTC)Odpovědět

Předělávání šablon a varovných oznámení apod.[editovat zdroj]

Zdravím,

pane kolego, to hromadné předělávání designu šablon není vůbec dobrý nápad. Předně by bylo vhodné to nejdříve konzultovat, když je to tak ve velkém, ale řekněme budiž, je to wiki. Nicméně:

  1. Všechny předělané šablony nyní obsahují řadu chyb.
  2. Směšujete šablony různých typů, a to nelze. Šablony určitého typu mají určitý design (teď neřešme, zda oku lahodící, či ne),kterým se odlišují od šablon jiného typu. Nemůžete udělat všechny šablony stejně, protože tím byste potom zrušil primární vizuální rozlišení jejich účelu.
  3. Nevisím jasnou a definovanou koncepci toho, proč a jak mají ty které šablony vypadat.
  4. Oznámení a varování na stránkách nejsou šablony. Proto je rovněž nemůžete přelévat do vzhledu jako mají šablony.

Některé vaše úpravy proto revertuji hned, jiné v průběhu času budu muset opravovat. Bohužel musím konstatovat známé práce kvapná málo platná. Na druhé straně díky, že se snažíte Wikiknihy vylepšovat, ale zbrklost a rychlost není vždy nejlepší přístup a mnohdy spíše napáchá škody, než pomůže... Prosím, raději proto volte rozvážný přístup a diskuse, pokud se chystáte dělat něco ve velkém. Díky.

Mimochodem, vaše chameleoní stránka na Wikipedii je vtipná ;-)

Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 2. 4. 2010, 11:31 (UTC) Dobře--kuvaly|d|p| 3. 4. 2010, 10:06 (UTC)Odpovědět

Soubor:MarkIV scheme.gif[editovat zdroj]

Dobrý den, při revizi licencí souborů jsem nalezl tyto soubory bez udání licence:

Prosíme udejte k tomuto souboru licenci, nebo bude muset být smazán. Děkujeme.--kuvaly|d|p| 2. 4. 2010, 09:26 (UTC)Odpovědět

Děkuji za upozornění, je to má práce, rád bych dodal licenci, ale můžete mi poradit kde? --Dayslypper 4. 4. 2010, 11:48 (UTC)Odpovědět