Diskuse:Programování

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikiknih

Programovací jazyky[editovat zdroj]

Nechtělo by to taky udělat něco o D? Je to nový programovací jazyk a rozhodně si zaslouží pozornost (viz. anglická kniha A Beginner's guide to D)


Ahoj, líbí se mi, že ses pustil do tohoto tématu (taky už jsem o tom uvažoval). Chce se to ale asi rozhodnout pro jeden jazyk a v tom dělat vše (navrhuji C++). Dále bude třeba občas rozlišovat operační systémy - některé věci se programují všude stejně, jiné jsou platformně závislé.

Programování webových stránek v javasciptu/PHP se od kompilovaného programování liší a navrhuji psát jako oddělenou knihu.

Případně lze použít jazyky dva (třeba C a Pascal) a příklady kódu dávat vedle sebe do tabulky pro srovnání. Ale asi by se to dost komplikovalo.

Zkusím nadhodit témata. --FDominec 18:50, 1. 4. 2007 (UTC)


Jsem rád že se do toho se mnou pouští i někdo jiný. Podle mě by bylo nejlepší to udělat jako takové malé online učebnice, a asi by bylo nejlepší začít C# nebo případně C++ (já bych byl teda spíš pro ten C#, ale záleží na ostatních :) )
--TCH 16:35, 3. 4. 2007 (UTC)
Jsem pro C++. --FDominec 18:52, 1. 4. 2007 (UTC)
A nebo můžem jeden dělat v C++ a druhej to dycky upravíme pro ten svůj jazyk. A kdo to udělá první tak to převezme a předělá.
--TCH 16:35, 3. 4. 2007 (UTC)
C# nebo C++? A co Java? :)
Každý ať píše v jazyce co má rád, co zná ... když to bude někomu stát za to, tak to přepíše do jiných jazyků.
BTW je dobré se podepisovat pod komentáře (čtyři vlnovky automaticky vloži podpis)
--Singularity 19:32, 1. 4. 2007 (UTC)