Blinko

Z Wikiknih
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Blinko (v minulosti bing) je IM klient určený pro mobilní telefony. Kromě svého vlastního komunikačního protokolu umí pracovat s jinými IM účty jako MSN, ICQ, GTalk, Yahoo a AIM.

Blinko se vyznačuje velmi nízkou spotřebou dat (např. oproti konkurenčnímu Jimmu je běžně datová zátěž až o 75 % nižší).

V síti blinko jde také zdarma (resp. za cenu přenesených dat) posílat běžné SMS.

Postup instalace a registrace blinko[editovat]

  1. Jděte na www.blinko.com/en/join. Zde k úspěšnému odeslání formuláře budete potřebovat pozvánkový kód. Ten získáte buď tak, že vás pozve přítel, který již vlastní blinko účet, nebo pokračujte na stránky www.realtimerealpeople.com, kde vyplníte kontaktní e-mail a kód vám během pár okamžiků přijde. Formulář odešlete.
  2. Poté vám přijde na mobil SMS s odkazem na stažení blinka – tu můžete ignorovat a stáhnout blinko přímo z d.bing.im/blinko.jar
  3. Nahrajte staženou Java aplikaci do mobilu a spusťte ji.
  4. Pravděpodobně budete vyzváni k odeslání SMS, souhlaste.
  5. Poté budete vyzváni k zadání vašeho telefonního čísla a hesla, které jste zadali při registraci na webu. Vyplňte a potvrďte.
  6. Nyní byste již měli být v pořádku přihlášeni.

Základní nastavení účtů[editovat]

  1. To provedete v MenuSettingsICQ/MSN... login >
  2. Po návratu do hlavní nabídky by se měl blinko připojit k protokolu. Při prvním přihlášení jste vyzváni, zda chcete odeslat informační zprávu o blinko lidem, které máte u daného klienta v seznamu kontaktů. Text zprávy je anglický a připomíná spíše spam, ale rozhodnutí je pochopitelně na vás.

Pokud se připojíte přes blinko, musíte počítat s odpojením klienta na jiném místě (v PC, jiném mobilu …). A také to odesílá automaticky všem, kdo jsou online, nějakou propagační zprávu o blinku.

Řešení problémů[editovat]

Blinko je v současnosti ještě nepříliš „vychytaný“ program, proto se objevují některé problémy.

Blinko nebere tlačítko OK.
To je zatím neodstraněná chyba.
Blinko najede, ale na účty se nepřihlásí.
Toto dělá Blinko neustále.
Pokud blinko účet jde, ale ICQ/MSN ne, pak ověřte v MenuSettingsICQ/MSN... login >(účet) – Zde byste měli mít pod položkou Account zaškrtávací pole Activate, to se ale vždy nezobrazuje. Zkuste si chvíli hrát s nastavením, snad se časem objeví.
Zobrazuje se zpráva „Your last message couldn't be delivered“.
Příčina zatím není známa.
Po přihlášení se kontakty seřadí do skupin.
Stává se to u ICQ, zatím není známé řešení.