Žonglování/Míčky/Začínáme žonglovat

Z Wikiknih

Než se pustíme do opravdového žonglování, měli bychom se dobře „seznámit s pracovními nástroji”, tedy míčky. Abychom se dobře naučili různě složité triky s různými počty míčků, je potřeba nejprve zvládnout to nejzákladnější: míček jeden a manipulaci s ním.

Nejčastějším problémem začínajícího žongléra je rozdílná šikovnost levé a pravé ruky. Tyto rozdíly je potřeba pravidelným treninkem osdstranit. Žonglování je ve většině případů velice symetrická činnost a zaostávání jedné ruky se na výsledku významně projeví. Snad jedinou věcí u které si vystačíme jen s jednou rukou je vyhazování všech míčků z jedné ruky. I v tomto případě je ovšem lepší, dokážeme-li k tomuto triku použít ruce obě.

Takže začínáme.

První cvičení[editovat | editovat zdroj]

Vemte si do ruky jeden míček. Stoupněte si uvolněně, nohy mírně pokrčené, ruce přibližně ve výši pasu. Vyhoďte míček do vzduchu tak, aby opsal oblouk s vrcholem před vaším obličejem, přibližně ve výšce očí. Míček chytněte do druhé ruky. Po chycení míček hodíme obloukem zpět do první ruky.

Pozor! Chytající ruka by míčku neměla jít naproti. Míček bychom měli hodit tak, že do druhé ruky doletí, aniž by se ta musela pohnout.

Trénujeme tak dlouho, dokud nám nedělá velké problémy házet míček oběma směry po přibližně stejné trajektorii a chytat ho jen s minimální korekcí polohy chytající ruky.