Instalační balíčky: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 129 bajtů ,  před 15 lety
m
# patch, kterým se ''originální'' zdroják podrobí tzv. ''debianizaci'', tj. upraví tak aby z něj bylo možné zkompilovat binární balíček. Tento patch je zkomprimovaný a má příponu '''diff.gz''' a u balíků vytvořených primárně pro debian se nemusí vyskytovat.
 
Některé distribuce (např. Ubuntu) používají pro komprimaci primárně komprimacikomprimační knihovnu '''bz2''', takže analogicky je u souborů přípona ''gz'' nahrazena touto příponou, jinak princip je týž. Rekompilovat tyto balíky samozřejmě lze, pouze je třeba do toho někdy zasáhnout a rozbalení a opatchování originálního zdroje provést ručně.
 
V adresáři ''pool'' na serveru můžete ještě čas od času nalézt u instalačních balíků soubor s příponou '''changes''', ten však pro rekompilaci balíku není vůbec nutný. Vznikáa vzniká při kompilaci binárního balíku. a obsahujeObsahuje kontrolní součty, informace o tom kdo kdy balík rekompiloval, azda kdyse přitom objevily nějaké chyby, případně jeho digitální podpis atp. Tento soubor slouží především k analýze při tvorbě instalačního balíčku.
 
== rpm ==
1 002

editací

Navigační menu