Instalační balíčky: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidán 1 bajt ,  před 14 lety
DEB Balík se během tohoto procesu v systému vyskytuje (nebo může vyskytovat) v několika stavech:
 
# ''Balík je k dispozici, nenainstalován'' : Lze stáhnout informace o závislostech nutných pro instalaci balíku, a před jeho vlastní instalací doplnit chybějící balíky .
 
# ''Balík je k dispozici, nainstalován, ale nezkonfigurován'' : Balík je stažen na lokální disk, rozbalený do dočasné pozice a čeká na konfiguraci. Teprve po úspěšné konfiguraci jsou přepsány z dočasné pozice do systému.
 
# ''Balík je nainstalován a zkonfigurován'' : Soubory z balíku jsou zavedeny v systému a konfigurační soubory odpovídajícím způsobem nastaveny.
 
# ''Balík je odinstalován, ovšem konfigurační soubory zůstaly zachovány'' : Během odebrání balíku zůstávají konfigurační soubory zachovány. Tím pádem při aktualizaci (nebo opětné instalaci) systém konfigurační soubory nepřepisuje, ale nabídne více možností, mezi jinými úpravu stávajících.
DEB zachovává uživateli nad těmito stavy kontrolu. RPM balíčky používají odlišný systém založený na parametrizovaných stavech a jimi aktivovaných skriptech.
 
TGZ systém balíků, který používá Slackware vůbec neřeší nějaké závislosti, takže zde může nastat problém, který u RPM či DEB nastane pouze pokud balík nainstalujete natvrdo. A to, že vám nová instalace přepíše soubory, které patří do jiného balíku jinou verzí, která nemusí být kompatibilní.
 
= Vytvoření binárního balíčku =
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu